آیا تجزیه و تحلیل + آمار بر طراحی وب تأثیر می گذارد؟ جوانب مثبت + منفی


آیا از رویکرد تحلیلی در طراحی وب سایت استفاده می کنید؟ بیشتر طراحان منطق اتصال ابزار تحلیلی مانند Google Analytics به یک وب سایت را درک می کنند. این به شما کمک می کند الگوهای ترافیکی ، رفتار کاربر و آنچه افراد در وب سایت شما به دنبال آن هستند را بهتر بشناسید.

اما تجزیه و تحلیل همچنین می تواند به شکل گیری طرح کمک کند. اگر یک صفحه در حال تبدیل کاربران نیست ، تجزیه و تحلیل می تواند به شما در درک دلیل تغییر نحوه نگاه صفحه کمک کند. اگر مردم کالای خاصی را خریداری نمی کنند ، تجزیه و تحلیل می تواند به شما نشان دهد یک نقص قابلیت استفاده را برای شما نشان می دهد.

اما شما همچنین می توانید در شماره ها سرگرمی زده و توسعه وب سایت را به سرعت متوقف کنید.

امروز ، ما به دنبال جوانب مثبت و منفی استفاده از تجزیه و تحلیل ها برای شکل دادن به طراحی وب سایت هستیم.

Pro: داده ها و تجزیه و تحلیل می توانند به شما در تعیین اهداف کمک کنند

تجزیه و تحلیل

بزرگترین مزیت استفاده از تجزیه و تحلیل ها در طراحی وب سایت (یا طراحی مجدد) این است که اعداد می توانند به شما در تعیین اهداف ملموس برای پروژه کمک کنند.

تجزیه و تحلیل می تواند به شما در انتخاب انتخاب از رنگ تا اندازه فونت تا جای دکمه تا پیوند و جریان صفحه کمک کند.

این اهداف را که ریشه در تحلیلی دارند ، در نظر بگیرید:

 • تبدیل ترافیک تلفن همراه را افزایش دهید. اندازه دکمه تلفن همراه و محل قرارگیری را تحت تأثیر قرار می دهد
 • قابلیت استفاده بهتری برای افراد در یک مکان یا مکان خاص ایجاد کنید. تأثیرات زبان یا سبک کپی کردن
 • افزایش زمان در سایت؛ تأثیر نوع و مقدار محتوا در یک صفحه
 • برای کلیک روی اقدامات ، اهداف را تعیین کنید. طراحی دکمه ها ، حالت های شناور یا مکان ها
 • مراجعه به نوع جدیدی از کاربر با استفاده از مشخصات جمعیتی. طراحی محتوای آن گروه کاربر

Pro: Analytics می تواند نقص قابلیت استفاده را نشان دهد

تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل می تواند به آزمایش A / B کمک کند ، حتی اگر شما قصد انجام آن را ندارید.

یک نگاه منظم به تجزیه و تحلیل می تواند صفحاتی را نشان دهد که در حال کار هستند (ترافیک هستند) و مواردی که نیستند. بیایید بگوییم دکمه ای در صفحه اصلی شما برای خرید یک محصول خاص وجود دارد ، اما هیچ فروشی وجود ندارد.

آیا می توان در طراحی دکمه مشکلی ایجاد کرد؟

 • آیا کاربران طراحی دکمه را درک نمی کنند؟
 • آیا پیوند کار می کند؟
 • آیا نسخه (یا میکروکپی) به کاربران می گوید چه کاری انجام دهند و انتظار داشته باشند؟

Analytics به شما کمک می کند تا در این مسئله سرنخ بگذارید تا بتوانید مشکلات طراحی را زودتر مرتفع کنید. (بعلاوه ، می توانید A / B را به همان روش با یک نسخه متفاوت از یک چیز مشابه آزمایش کنید.)

طرفدار: درک کنید که کاربران واقعاً چه چیزی می خواهند

تجزیه و تحلیل

وبلاگ نویسان می توانند تصمیمات طراحی محتوای خود را در مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

داده ها می توانند مباحث مربوط به وبلاگ گذشته را نشان دهند که پرطرفدارتر است یا انواع محتوای وبلاگ که بازدید کنندگان بیشتری را به خود جلب کرده است (متن در مقابل فیلم در مقابل اینفوگرافیک) از آن اطلاعات برای شکل دادن به نوع محتوا که در حال حرکت به جلو هستید برای ایجاد ارتباط و تعامل با کاربران وفادار استفاده کنید.

Pro: گزینه های آزمایش و آزمایش آزمایش

تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل می تواند هنگامی که شما در مورد تصمیمات طراحی بحث می کنید ، کمک کند. گزینه های مختلفی ایجاد کنید و بازدیدها و تعامل را در آن صفحات دنبال کنید. کدام یک بهتر با اهداف سازمان شما هماهنگ است؟ این انتخاب طراحی بهترین گزینه برای این پروژه است.

از منوی ناوبری به عنوان نمونه استفاده کنید. بسیاری از مردم می گویند که کاربران نماد / منوی همبرگر را درک نمی کنند. اما آیا این برای مخاطب هدف شما صادق است؟

طرحی را ایجاد کنید که از منوی همبرگر و دیگری با منوی کشویی یا ناوبری پاپ-خارج استفاده کند. تجزیه و تحلیل را دنبال کنید تا ببینید چه موارد از منو بیشتر استفاده می شود.

طرفدار: رفتار کاربر می تواند بر گزینه های طراحی تأثیر بگذارد

تجزیه و تحلیل

رفتار کاربر می تواند و باید بر انتخاب طراحی تأثیر بگذارد.

اگر بیشتر کاربران شما به یک وب سایت در یک دستگاه تلفن همراه دسترسی دارند ، اما قابلیت های کلیدی فقط در یک دسک تاپ کار می کنند ، تجربه کاربر خراب است و احتمالاً آن بازدید کننده ها برنخواهند گشت.

اگر وب سایت شما به زبان فرانسوی است ، اما بیشتر کاربران شما در آلمان به وب سایت دسترسی پیدا می کنند ، برای اطمینان از خواندن سایت باید زبان پیش فرض را تغییر دهید. (تغییرات زبان می تواند بر انتخاب قلم تأثیر بگذارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که حروف هنوز واضح و آسان برای خواندن هستند.)

اگر ترافیک شما ناگهان زیاد می شود ، بازدیدکننده ها از کجا می آیند؟ آیا شما ویروسی کردید؟ یا اینکه شما توسط هرزنامه ضربه خورده اید؟ برای اطمینان از اینکه سایت شما رفتارهای مخرب را تسهیل نمی کند ، لازم است امنیت محکم تر ، مانند captchas را اضافه کنید ، تا فرم یا بررسی کنید.

ده ها نمونه مشابه دیگر برای درک اینکه چه کسی و چه افرادی بصورت آنلاین انجام می دهند وجود دارد و چگونه می تواند بر آنچه به نظر می رسد تأثیر بگذارد. اطلاعات ساده جمعیتی حاصل از تجزیه و تحلیل شما می تواند پروژه را شکل دهد.

طرفدار: داده دروغ نمی گوید

تجزیه و تحلیل

طراحی وب سایت می تواند افراد را شارژ کند. هر کس از تجربیات خود “می داند” چگونه طراحی باید طراحی و ظاهر شود. احساسات زیادی در آن وجود دارد.

استفاده از تجزیه و تحلیل می تواند کمک کند. تهیه نسخه پشتیبان از تصمیمات طراحی با داده ها ، کار محکم را برای اینکه چرا کاری انجام می دهید فراهم می کند.

کاربران همچنین با گذشت زمان تغییر می کنند – گاهی اوقات با سرعتی سریع تر از ایده های مربوط به رفتار کاربر – نشان می دهد که چگونه کاربران با یک وب سایت ارتباط برقرار می کنند (یا با آنها تعامل داشته اند) می توانند پایه و اساس صادقانه ای برای ایجاد آن ایجاد کنند.

و بسیار کمتر احساساتی است

منفی: داده ها می توانند همه گیر شوند

همه چیز در مورد استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل ها نمی تواند به روند طراحی وب سایت کمک کند. در حالی که بیشتر ابزارهای تحلیلی می توانند نکات شگفت انگیزی در مورد کاربران و محتوا برای شما تعریف کنند ، گیر کردن در داده ها آسان است.

چند هدف را انتخاب کنید که به معیارهای خاص پیوند دارند تا پروژه ها دچار انسجام نشوند.

سایر موارد منفی در استفاده از تجزیه و تحلیل ها عبارتند از:

 • سوء تفاهم از داده یا اطلاعات
 • صفحات دارای اهداف متفاوتی هستند و باید از ابتدا مشخص شود
 • معیارهای شما را با دیگران مقایسه می کند
 • فقط ردیابی تجزیه و تحلیل برای مدت زمان کوتاهی و بعداً برنمی گردند. استفاده از تجزیه و تحلیل هنگامی که به خوبی انجام شود یک فرایند در حال تحول است
 • با استفاده از CTA ها و پنجره های بازشونده یا ترفندهایی برای “رفع” داده های تحلیلی ، کاربران را تحت الشعاع قرار داده است
 • با تکیه بر یک منبع اطلاعات

نتیجه

وقتی نوبت به فکر کردن در مورد تجزیه و تحلیل برای طراحی وب می افتد ، دوست دارم قبل از انتقال به یک وب سایت جدید ، ابتدا با یک پایه وب سایت فعلی شروع کنم. حالا چه کار می کند؟ چی نمیشه؟

این می تواند یکی از بهترین راه ها برای فکر کردن در مورد استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل در فرایند طراحی باشد. این ابزارها می توانند به شما در شکل دهی به روند برنامه ریزی پروژه ها ، به ویژه طراحی مجدد ، کمک کنند تا کمترین میزان اختلال کاربر در صفحات یا محتوای محبوب ایجاد شود.Source link

قیمت طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آیا تجزیه و تحلیل + آمار بر طراحی وب تأثیر می گذارد؟ جوانب مثبت + منفی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *