فیگما چیست؟ معرفی 101


Figma ابزاری برای طراحی و نمونه سازی مبتنی بر ابر برای پروژه های دیجیتال است. این به گونه ای ساخته شده است که کاربران می توانند در هر پروژه با پروژه ها همکاری کنند و تقریباً کار کنند.

در حالی که این ابزار بسیار شبیه سایر گزینه های نمونه سازی اولیه است ، اما مهمترین عامل تشخیص توانایی کار با تیم در پروژه ها است. تا به امروز ، احتمالاً فیگما بهترین گزینه موجود است.

در اینجا به نگاهی به Figma می پردازیم ، و اینکه چگونه این ابزار می تواند برای پروژه ها و گردش های کاری شما مفید باشد.

فیگما چیست؟

انجم

به سادگی ، فیگما یک ابزار طراحی و نمونه سازی دیجیتال است. این یک برنامه طراحی UI و UX است که می توانید از آن برای ایجاد وب سایت ، برنامه یا مؤلفه های رابط کاربر کوچکتر استفاده کنید که می توانند در پروژه های دیگر ادغام شوند.

در اینجا نحوه توصیف فیگما به شرح زیر است:

فیگما به تیمها کمک می کند تا از ابتدا تا انتها طرح های بهتری را ایجاد کنند ، آزمایش کنند و ارسال کنند. بسته بندی شده با ویژگی های طراحی شما قبلاً عاشق اختراعات منحصر به فرد مانند ابزار Arc و شبکه های بردار هستید ، Figma به شما کمک می کند تا ایده های خود را حفظ کنید. نیازی به متوقف کردن نصب ، ذخیره یا صادرات نیست. این نرم افزار cloud خوب است.

Figma ابزاری مبتنی بر بردار است که در ابر زندگی می کند و به کاربران امکان می دهد در هر مکانی از یک مرورگر کار کنند. این یک ابزار زیپی است که برای طراحی ، نمونه سازی اولیه ، همکاری و سیستم های طراحی سازمانی ساخته شده است.

ابزارهای قابل مقایسه شامل Sketch ، Adobe XD ، Invision و Framer است.

مانند بسیاری از ابزارهای دیگر ، فیگما توسط یک جامعه قوی از طراحان و توسعه دهندگان پشتیبانی می شود که افزایشی برای افزایش کارایی و سرعت بخشیدن به گردش کار دارند. هر کس می تواند کمک و اشتراک گذاری کند.

فیگما توسط برخی مارک های بزرگ از جمله Slack ، Twitter ، Zoom ، Dropbox و Walgreens استفاده می شود. این اسامی به تنهایی نشان می دهد که این ابزار به اندازه کافی جامد است که تقریباً می تواند هر پروژه ای را تأمین کند.

چه کسی باید از آن استفاده کند؟

انجم

Figma ابزاری محکم است و با یک برنامه رایگان در دسترس است ، ارزش آن را دارد که برای هر کسی که در فضای دیجیتال کار می کند ، تلاش کنید. (من استدلال می كنم كه بیشتر طراحان باید حداقل از همه ابزارهای اصلی آگاهی كافی داشته باشند تا آنها را برای مشتریان و كارفرمایان بالقوه بازاریابی كنند.)

به طور کلی ، فیگما بیشتر مورد توجه افرادی است که در تیم های همکاری بیشتری کار می کنند. سایر ابزارهای طراحی و نمونه سازی فاقد این ویژگی اصلی هستند و یا همان توانایی Figma را ندارند. این ویژگی به تنهایی می تواند باعث صرفه جویی در زمان طراحان شود و پروژه ها را روانتر اجرا کند.

ویژگی های اصلی

انجم

فیگما ابزاری برای طراحی بردار است که بسیار مقیاس پذیر است. این برای پروژه های انفرادی و همچنین تلاش های گسترده تیم کار می کند. طراحی مبتنی بر مرورگر به اندازه کافی هوشمند است که می تواند کار شما را صرفه جویی کند و حتی اگر لحظه ای اتصال اینترنتی را از دست دهید ، حتی به کار خود ادامه دهید.

ویژگی های اصلی عبارتند از:

 • ابزار مدرن قلم که به شما امکان می دهد از هر جهت و طراحی قوس فوری ترسیم کنید
 • ویژگی های فونت Type را باز کنید
 • کارهای خودکار از طریق افزونه ها برای عناصر مکرر برای سرعت بخشیدن به پروژه ها
 • ابزار انتخاب هوشمند با تنظیمات خودکار برای فاصله ، ترتیب و سازماندهی
 • سبک های قابل انعطاف که حق پروژه شما را ذخیره می کند
 • ایجاد سیستم ها و مؤلفه های طراحی
 • کتابخانه های در دسترس را بکشید و رها کنید
 • امکان داشتن بینندگان نامحدود بر روی یک پروژه ، بنابراین کل تیم در این امر واقف هستند
 • فایل های طراحی را بررسی کنید و قطعات قطعه کد را بگیرید
 • قابلیت صادرات آسان ، که دارای یک لینک زنده (PDF PDF تخت) نیست
 • تعامل طراحی و نمونه های اولیه بهینه شده موبایل
 • انیمیشن هوشمند برای اتصال اشیاء و انتقال
 • درج اظهار نظر
 • همراه با تیم ها در زمان واقعی در فضاهای طراحی مشترک ویرایش کنید
 • تاریخچه نسخه که به شما امکان می دهد همه چیز تغییر یافته را بدانید و چه کسی این کار را انجام داده است
 • سیستم های طراحی را با دارایی های قابل جستجو ، سبک های اشتراکی و همه چیز در یک مکان ایجاد کنید
 • در صورت لزوم ، اجزای قابل استفاده مجدد را ایجاد کنید
 • یک بستر برای همه چیز از طراحی گرفته تا نمونه اولیه

قیمت گذاری فیگما

انجم

بسته به حجم کاری که انجام می دهید ، و همچنین ویژگی های حق بیمه همکاری ، Figma دارای برنامه های رایگان و پولی است.

جزئیات قیمت گذاری کامل:

 • شروع کننده (رایگان): حداکثر دو ویراستار و سه پروژه با سابقه نسخه 30 روزه و فضای ذخیره سازی نامحدود ابر
 • حرفه ای (15 دلار در هر ویرایشگر در هر ماه): شامل پروژه های نامحدود ، نسخه های نامحدود ، پرونده های سفارشی و مجوزهای کاربر ، پروژه های خصوصی فقط دعوت شده و کتابخانه های تیم قابل تقسیم
 • سازمان (45 دلار در هر ویرایشگر در هر ماه): شامل همه چیز در سیستم های طراحی حرفه ای به علاوه سازمان ، تیم های متمرکز ، افزونه های خصوصی ، مدیریت افزونه ها ، فونت های مشترک ، ورود به سیستم تک و امنیت پیشرفته

فیگما قیمتهای سالانه را در مقابل پرداخت ماهانه کاهش می دهد و دارای قیمت دانشجویی است.

نتیجه

اگر می خواهید ابزاری مبتنی بر ابر باشید و به چیزی نیاز دارید که بر همکاری تأکید کند ، احتمالاً فیگما انتخاب مناسبی برای شماست. این سیستم عامل به لطف رابط کاربری ابری بر روی Mac و PC کار می کند و عملکردی شبیه Sketch و Adobe XD (نزدیکترین رقبا) دارد.

فیگما به اندازه کافی طولانی بوده است تا بتواند در بین طراحان و توسعه دهندگان شهرت خوبی کسب کند و می تواند ابزاری محکم در کیت شما باشد.

توجه: نمونه هایی از این مقاله با فیگما ساخته شده است.Source link

آموزش طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فیگما چیست؟ معرفی 101”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *