لایت روم در مقابل فتوشاپ: کدام یک برای شما مناسب است؟


Adobe Photoshop و Lightroom هر دو برنامه شگفت انگیزی هستند که طراحان و عکاسان بدون آن نمی توانند زندگی کنند. با این حال ، از آنجا که هر دو برنامه از ویژگی های مشابهی برخوردار هستند ، می توان تصمیم گرفت که کدام برنامه برای کار شما بهترین است. ما در تصمیم گیری به شما کمک خواهیم کرد.

Adobe Creative Cloud یک برنامه “عکاسی” ویژه ارائه می دهد که به شما امکان دسترسی به هر دو برنامه فتوشاپ و لایت روم را با یک قیمت واحد می دهد. اما این تنها با 20 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری همراه است.

این دو برنامه در هنگام ویرایش و آهنگ سازی عکس و گرافیک از ویژگی های بسیار متفاوتی برخوردار هستند. مهم است که بسته به نوع کارهایی که برای استفاده بیشتر از نرم افزار انجام می دهید ، برنامه صحیحی را انتخاب کنید. به علاوه ، اگر تصمیم به خرید یک برنامه واحد دارید ، 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری و همچنین ویژگی های بسیار عالی دیگری نیز دریافت می کنید.

نیازی به گفتن نیست ، یافتن ابزار مناسب برای کار شما مزایای بسیاری دارد. در این راهنما ، ما به برخی از ویژگی های مهم فتوشاپ و لایت روم می پردازیم. و دریابید که کدام برنامه مناسب شماست.

لایت روم و فتوشاپ چیست؟

Photoshop و Lightroom هر دو نرم افزار ویرایش ، آهنگسازی و پردازش تصویر هستند که توسط Adobe ساخته شده اند.

Photoshop دارای سابقه ای بسیار طولانی است که به سال 1990 باز می گردد. در نتیجه ، این نرم افزار اکنون با مجموعه ای از ویژگی های قابل مقایسه با سایر نرم افزارهای ویرایش گرافیک ، به خوبی تصحیح شده و بهبود یافته است. Photoshop به حدی رایج شده است که اکنون از آن به عنوان فعل برای توصیف ویرایش تصاویر استفاده می شود.

از فتوشاپ به روش های مختلفی قابل استفاده است. می توانید از آن برای کارهای ساده مانند ویرایش عکس ، تغییر اندازه ، تنظیم رنگ و روشنایی استفاده کنید. و همچنین برای کارهای پیشرفته تر مانند روتوش عکس ، طراحی آرم ، پوستر و حتی طراحی وب سایت.

از طرف دیگر ، لایت روم ، در سال 2007 به عنوان یک برنامه برگزار کننده تصویر معرفی شد. اگرچه ، امروز این توانایی بسیار بیشتری دارد. Lightroom اکنون در دو نسخه — Lightroom Classic و Lightroom CC عرضه می شود. هر دو نسخه به شما امکان می دهند نه تنها تصاویر را سازماندهی کنید بلکه همچنین روتوش ، تصحیح رنگ و خیلی سریع تصاویر را پردازش کنید.

تفاوت بین لایت روم و فتوشاپ

لایت روم و فتوشاپ از ویژگی های بسیار متمایزی برخوردار هستند که باعث می شود آنها جدا شوند. اینجا تنها تعداد کمی از آنها هستند.

طراحی گرافیک در مقابل ویرایش عکس

وقتی صحبت از طراحی های گرافیکی پیشرفته و ترکیب کردن تصاویر می شود ، هیچ برنامه ای حتی نمی تواند به کیفیت و کارایی های ارائه شده توسط فتوشاپ نزدیک شود. این فقط بهترین نتیجه در آنجا است.

لایت روم تقریباً 80٪ از ویژگی های موجود در فتوشاپ را ندارد. در عوض ، از آن به عنوان ابزاری برای ایجاد ویرایش های سریع و پردازش سریع تصویر استفاده می شود.

اساسی در مقابل ویرایش پیشرفته

Lightroom گزینه ای عالی برای بهبود عکس ها با فیلترها ، افکت ها و همچنین تنظیم رنگ و کنتراست تنها با چند کلیک است.

فتوشاپ با ابزارهای پیشرفته تر آن را به سطح بعدی می برد. شما نه تنها می توانید عکس ها را بهبود بخشیده و بهبود دهید بلکه می توانید آهنگ های بی نظیری را ایجاد کنید و اکنون حتی GIF های متحرک را نیز انجام دهید.

مخرب در مقابل ویرایش غیر مخرب

یکی از بهترین ویژگی های لایت روم این است که به شما امکان می دهد در محیط غیر مخرب کار کنید. هر تغییری که در یک عکس ایجاد می کنید بر روی یک کپی جداگانه انجام می شود و هرگز به تصویر اصلی آسیب نمی رساند.

از طرف دیگر ، فتوشاپ همیشه فرض کنید که یک نسخه پشتیبان از یک تصویر دارید. البته ، شما می توانید لایه های تنظیم را خنثیسازی و استفاده کنید ، اما پس از ضربه زدن به هر تغییری که ایجاد کرده اید ، نهایی است و دیگر برگشتی نخواهد داشت.

اقدامات در مقابل از پیش تنظیم شده

Actions Photoshop یک ویژگی محبوب در بین همه کاربران است. با اقداماتی ، می توانید با وجود افکت ها و فیلترهای مختلف مانند تصاویر اینستاگرام ، عکس ها را بهینه و بهبود بخشید. اقدامات PS بسیار ساده است اما همیشه با همه نوع عکس ها خوب کار نمی کند.

Lightroom جایگزین بهتری برای PS Actions دارد. ایستگاه از پیش تنظیم نور اتاق انعطاف پذیر تر و استفاده راحت تر است. در واقع ، می توانید از پیش تنظیمات Lightroom فقط با یک کلیک ماوس استفاده کنید. و می توانید با سهولت آنها را تنظیم کنید.

ویژگی های پیشرفته در مقابل مبتدی و دوستانه

از ابزار گرفته تا رابط کاربر ، همه چیز درباره Lightroom با مبتدیان کاملی در ذهن طراحی شده است. یادگیری و پیدا کردن راه حول برنامه بسیار آسان است.

فتوشاپ داستانی متفاوت است. از آنجا که دارای بسیاری از ویژگی ها ، کارکردها و یک پالت ابزار بزرگ است ، شما باید وقت زیادی را برای یادگیری پرده های مختلف و فتوشاپ صرف کنید.

به طور کلی ، این دو نرم افزار عمدتا توسط دو گروه حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. لایت روم توسط عکاسان استفاده می شود و فتوشاپ توسط طراحان گرافیک استفاده می شود.

نحوه استفاده عکاسان از لایت روم

لایت روم ابزاری عالی برای عکاسان و طراحانی است که با آلبوم های عکس و شاخه های عکس کار می کنند. به خصوص که به سرعت بخشیدن به گردش کار کمک می کند.

پردازش تصاویر RAW

از پیش تعیین شده های مجموعه اتاق خواب Pro HDR

عکاسان اغلب با دسته های زیادی از تصاویر RAW کار می کنند. مدیریت این عکسها و گذر از هر یک بهبود ، اصلاح رنگ ها و تنظیم کنتراست می تواند یک کار بسیار وقت گیر باشد.

با تشکر از لایت روم ، این روند در حال حاضر بسیار ساده تر و سریعتر انجام می شود. Lightroom به شما امکان می دهد آلبوم های عکس را سازماندهی کرده و فقط با چند کلیک آنها را تقویت کنید. به خصوص هنگام پردازش تصاویر RAW ، Lightroom یک برنامه ضروری است.

تصحیح رنگ

مانند اتاق Adobe Camera Raw ، لایت روم همچنین دارای یک صفحه تنظیم است که می توانید با استفاده از رابط کاربری مبتدی ، به راحتی رنگ ، اشباع ، کنتراست ، روشنایی و موارد دیگر را تنظیم کنید. حتی می توانید تنظیمات خود را به عنوان یک پیش تعیین شده ذخیره کنید تا بتوانید با یک کلیک تنظیمات یکسانی را در تمام عکس های دیگر خود اعمال کنید.

فیلترها و افکت ها را اضافه کنید

اقدامات دوربین Indie برای Adobe Photoshop

Lightroom به شما امکان می دهد نه تنها از پیش تعیین شده های خود را ایجاد کنید بلکه از پیش تنظیم شده از منابع شخص ثالث نیز نصب کنید. این بدان معناست که می توانید پیش فرض ساخته شده توسط یک طراح دیگر را بارگیری کنید و جلوه های آن را بدون تلاش برای عکس های خود اعمال کنید.

لایت روم انواع مختلفی از پیش تنظیم ساخته شده برای بهینه سازی انواع عکس ها از عکس عروسی گرفته تا عکس در فضای باز ، پرتره و موارد دیگر را دارد.

نحوه استفاده طراحان از فتوشاپ

طراحان گرافیک از فتوشاپ بیشترین بهره را می برند. این برنامه برای طراحی گرافیک های پیشرفته مانند اینفوگرافیک و حتی آرم ها جای تعجب دارد.

ترکیب تصاویر

ترکیب تصویر اصلی ترین کاربرد Photoshop است. جمع کردن چندین تصویر برای ایجاد یک اثر واحد در واقع نوعی هنر مدرن است. اینگونه است که طراحان پوسترهای فیلم با شخصیت های زیاد و صحنه های مختلف را در یک تصویر واحد ایجاد می کنند.

عکسهای روتوش

اقدامات روتوش پوست

طراحان همچنین برای روتوش عکسها از Photoshop استفاده می کنند. اگر تا به حال تعجب کرده اید که چگونه مدل های مجلات دارای پوست بی عیب و نقص هستند یا همیشه در هر تصویر کاملاً عالی به نظر می رسند ، می توانید از فتوشاپ تشکر کنید.

این نرم افزار همچنین برای بهبود عکس ها مفید است. مانند تعمیر عکس های آسیب دیده و حتی رنگ آمیزی عکس های سیاه و سفید.

طراحی گرافیک

همه چیز از پوسترها و بنرهایی که در خیابان ها مشاهده می کنید تا پوسترهای فیلم برای فیلم های مارول اغلب با استفاده از فتوشاپ ساخته می شوند. این نرم افزار پیشرو در صنعت برای آهنگسازی گرافیک و تصاویر است.

برنامه های قیمت گذاری

قیمت گذاری ابر خلاق

Adobe Creative Cloud کمی بیشتر از سایر نرم افزارها مقرون به صرفه است. مجموعه کامل Creative Cloud در هر ماه 52.99 دلار یا 599 دلار در هر سال هزینه دارد.

خوشبختانه ، شما همچنین می توانید به طور جداگانه در برنامه ها مشترک شوید. اگر از برنامه فتوشاپ خودداری کنید ، با 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری و Adobe Fonts ، Adobe Fresco ، Adobe Portfolio و سایر موارد با قیمت 20/99 دلار به ماه فتوشاپ دسترسی پیدا می کنید.

طرح Lightroom هزینه 9.99 دلار در هر ماه دارد و همراه با 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری برای ذخیره کلیه عکسهای شما و دسترسی به آنها از طریق چندین دستگاه امکان پذیر است.

یا می توانید برای دستیابی به لایت روم و فتوشاپ ، برنامه عکاسی را با قیمت 9.99 دلار در ماه دریافت کنید.

کدام برنامه را باید انتخاب کنید؟

انتخاب برنامه مناسب به این نتیجه می رسد که شما قصد دارید با آن کار کنید.

به عنوان مثال ، اگر عکاس بدون تجربه زیادی در کار با نرم افزار پیشرفته هستید ، Lightroom انتخاب مناسبی برای شما است. این درست با جریان کار شما سازگار خواهد بود و به شما کمک می کند تصاویر را خیلی سریعتر پردازش کنید.

اما اگر طراح هستید ، فتوشاپ یک امر ضروری است. اگر به دنبال ایجاد طرح های با کیفیت و حرفه ای هستید ، به فتوشاپ نیاز دارید. حتی عکاسان می توانند با استفاده از فتوشاپ کار خود را از طرق مختلف بهبود بخشند.

اگر مایل به یادگیری وقت هستید ، فتوشاپ برنامه ای است که ارزش آن را دارد.Source link

طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “لایت روم در مقابل فتوشاپ: کدام یک برای شما مناسب است؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *