نحوه ساخت یک بروشور در Microsoft Word (با استفاده از یک الگوی)


آیا می دانید با استفاده از یک ابزار رایج مانند Microsoft Word می توانید بروشور تهیه کنید؟ این در واقع ابزاری واقعا قادر به طراحی بروشور ، ایجاد یک نتیجه حرفه ای با کیفیت بالا است.

با استفاده از یک الگوی خوب ، می توانید یک سند Word ساده را به یک بروشور با دقت طراحی شده تبدیل کنید که می توانید به صورت PDF چاپ یا چاپ کنید.

در اینجا ، ما با استفاده از الگویی که می توانید از Envato Elements دانلود کنید ، مراحل را طی خواهیم کرد.

با استفاده از Microsoft Word – ابزاری که قبلاً با آن آشنا هستید ، می توانید از آنچه یاد می گیرید برای هر نوع بروشور استفاده کنید! خواه به دنبال یک بروشور سه گانه ، A5 یا بزرگتر باشید ، این مراحل برای هر نوع طراحی کار خواهد کرد.

1 میلیون + قالب های بروشور ، الگوهای پوستر و منابع طراحی با بارگیری نامحدود

هزاران قالب بروشور خیره‌کننده ، الگوهای پرواز و سایر موارد را با عضویت در Envato Elements بارگیری کنید. این کار از 16 دلار در ماه شروع می شود و دسترسی نامحدودی به کتابخانه در حال رشد با بیش از 1400،000 طرح بروشور ، آگهی های تبلیغاتی ، قالب های چاپی ، مضامین ، عکس ها و موارد دیگر به شما امکان می دهد.

کاوش بروشور الگوهای

1. یک الگوی بروشور را انتخاب کنید

نحوه ساخت یک بروشور در word microsoft

اگر با یک الگوی خوب شروع کنید ، ایجاد یک بروشور در Microsoft Word سریع و آسان است. قالب های کیفیتی شامل عناصری هستند که امکان سفارشی سازی آسان را فراهم می کنند ، مانند امکان تغییر رنگ در پرونده یا اضافه کردن تصاویر شخصی شما.

ما برای این آموزش از الگوی بروشور ظریف استفاده خواهیم کرد. این یک شکل مربع (آیا می دانید که می توانید با Microsoft Word انجام دهید؟) و یک طرح ساده که برای انواع مختلف محتوا کار می کند. این بروشور سه برابر نسبتاً آسان است و سفارشی شده و ظاهری کلاسیک دارد.

وقتی الگویی را که دوست دارید پیدا کنید ، فایل الگو را در رایانه خود بارگیری کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید.

2. محتوای بروشور خود را جمع آوری کنید

نحوه ساخت یک بروشور در word microsoft

تمام مطالب مورد استفاده برای بروشور را در یک مکان جمع آوری کنید. این شامل تصاویر ، سواچ های رنگی ، آرم ها و عناصر متن است.

برای دسترسی آسان ، آن را در یک پوشه روی رایانه خود قرار دهید. اگر همه عناصر محتوا را در اختیار داشته باشید ، طراحی بروشور سریعتر پیش خواهد رفت.

همچنین در الگویی که انتخاب می کنید به اندازه ها و شکل های عکس توجه کنید. آیا تصاویر شما به راحتی در این مکانها جای می گیرند؟ آیا شکل ها خط می شوند؟ اگر مکان های تصویر و پرونده های شما از نظر شکل و جهت مشابه باشند ، ساخت بروشور سریعتر انجام می شود.

3. مستندات شامل را بخوانید

نحوه ساخت یک بروشور در word microsoft

قبل از اینکه بیش از حد به طراحی واقعی بروشور بپردازید ، حتماً در قالب الگویی به دنبال اسناد یا پرونده readme در قالب الگو باشید.

این پرونده ها بسیار مهم هستند زیرا می توانند سرنخ هایی در مورد نحوه ایجاد یک الگوی یا چگونگی جایگزینی تصویر یا پالت رنگ ارائه دهند. قالب ها بسته به نحوه ساخت آنها در ابتدا می توانند متفاوت عمل کنند.

پرونده اسناد به طور معمول فقط چند دقیقه برای خواندن طول می کشد و بعداً باعث صرفه جویی در وقت و سرخوردگی می شود. در صورت نیاز به کمک ، برخی از پرونده های اسناد همچنین حاوی اطلاعات عیب یابی یا نقطه تماس با طراح الگو هستند.

4- فونت های لازم را بارگیری کنید

نحوه ساخت یک بروشور در word microsoft

در صورت داشتن فونت هایی که بخشی از طراحی هستند ، یک قالب بسیار آسان خواهد بود. فایلهای فونت لازم را بارگیری کرده و آنها را روی رایانه خود نصب کنید. (بیشتر قالب ها از قلم های رایگان استفاده می کنند ، مگر اینکه در موارد دیگری ذکر شده باشد.)

حتماً این کار را قبل از باز کردن الگوی انجام دهید یا قلمها ممکن است جایگزین یا منفجر شوند ، و این نگاه را در نگاه اول ترسناک تر می کند.

5- محتوای جایگزین

نحوه ساخت یک بروشور در word microsoft

پس از نصب فونت ها ، قالب را باز کرده و به کار خود ادامه دهید.

در صورت لزوم با تغییراتی در پالت رنگ شروع کنید. این کار باعث می شود تا جایی که به رنگ ها و رنگ ها احتیاج دارید و در صورت نیاز به تنظیم رنگ عناصر متن ، آسان کنید.

سپس مناطق تصویر را پر کنید. بیشتر قالب های Microsoft Word به جای کشیدن و رها کردن از ابزارهای قالب برای قرار دادن تصاویر استفاده می کنند. این تضمین می کند که شکل قاب تصویر دست نخورده باقی بماند.

این ایده خوبی است که پس از اتمام انجام تغییرات ، بر روی چاپگر دفتر خود چاپ کنید.

برای جایگزینی تصاویر ، بر روی عنصر شکل (اغلب یک جعبه خاکستری) کلیک راست یا دوبار کلیک کنید تا از منوی تصویر فرمت استفاده کنید. (باید به عنوان نوار کناری راست ظاهر شود.)

در قسمت پر کردن ، پر کردن را به “تصویر یا بافت پر” تغییر دهید و تصویری را از رایانه خود انتخاب کنید. برای جابجایی تصویر در قاب شکل از ابزارهای افست استفاده کنید.

این مرحله را برای هر یک از مناطق تصویر در سند Word تکرار کنید.

سپس عناصر محتوا را جایگزین کنید. در هر جعبه متن ، کپی و چسباندن یا متن مورد نظر خود را در جعبه ها تایپ کنید. توجه داشته باشید که می توانید اندازه عناصر متن ، فونت یا رنگ را به روشی که معمولاً از ابزارهای منوی Home در Microsoft Word استفاده می کنید تغییر دهید.

مطمئن شوید که هر قاب شکل خالی و عنصر متن حفره یا سوراخ را در سند جایگزین کنید یا عناصر بلااستفاده را حذف کنید. (شما نمی خواهید با کنار گذاشتن عناصر ناخواسته اشتباه شرم آور کنید.)

این ایده خوبی است که هنگام اتمام تغییرات ، اثبات را روی چاپگر دفتر خود چاپ کنید تا مطمئن شوید که هیچ محتوا را از الگوی اصلی پشت سر نگذاشته اید.

6. بروشور خود را ذخیره کنید

نحوه ساخت یک بروشور در word microsoft

حتماً پرونده خود را هنگام کار ذخیره کنید.

توصیه می شود که در واقع یک نسخه از الگو ایجاد کنید تا روی آن کار کنید. به این ترتیب اگر بخواهید به اصل برگردید تا به چیزی نگاه کنید یا عنصری را که می توانید کپی کنید.

پس از اتمام کار ، باید فکر کنید که بروشور برای به اشتراک گذاری در چه قالبی نیاز دارد. آیا به صورت دیجیتالی چاپ خواهد شد یا به اشتراک گذاشته می شود؟

صادرات برای چاپ یا انتشار

قالب را در قالب دلخواه صادر کنید. از PDF می توان برای چاپ یا انتشار دیجیتال استفاده کرد.

برای ذخیره به عنوان PDF ، به File> Save As> بروید و در منوی کشویی ، PDF را انتخاب کنید. گزینه ای را برای صرفه جویی برای انتشار دیجیتالی بهتر یا انتشار چاپ انتخاب کنید و بر روی Export کلیک کنید

نتیجه

در صورت داشتن ابزار مناسب برای شروع کار ، ایجاد یک بروشور در Microsoft Word بسیار ساده است. یک الگوی این روند را بسیار آسان می کند. (سخت ترین مورد ممکن است انتخاب از بین تمام طرح هایی باشد که Envato Elements باید ارائه دهد. حتما به دنبال الگویی باشید که شامل پرونده بارگیری مایکروسافت ورد باشد.)

وقتی انتخاب یک الگوی است ، به دنبال چیزی باشید که سبکی شبیه به محتوای شما داشته باشد و به نظر می رسد که در همان حجم مطالب مورد نظر خود از آن استفاده کنید. این کار ایجاد بروشور را بسیار ساده تر می کند.Source link

آموزش طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نحوه ساخت یک بروشور در Microsoft Word (با استفاده از یک الگوی)”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *