10 اشتباه طراحی طراحی برای جلوگیری از (با مثال)


یکی از مهمترین جنبه های ارائه موفقیت آمیز ، طراحی یک نمایش پرده ای مؤثر است. متأسفانه ، این نیز بخشی است که بیشتر متخصصان غالباً از آن غفلت می کنند یا به آن توجه نمی کنند.

به همین دلیل است که بسیاری از طرح های ارائه بد یک الگوی دارند. آنها معمولاً با استفاده از قالب های پیش فرض پاورپوینت ساخته می شوند. آنها از فونت های پیش فرض مشابه هر نسخه دیگر استفاده می کنند. آنها همچنین شامل عکس های سهام وحشتناک هستند. و سعی کنید تا حد امکان اطلاعات را در یک اسلایدها جمع کنید.

ما ضمن بررسی برخی از محبوب ترین ارائه ها در SlideShare ، متوجه همه این اشتباهات و موارد دیگر شدیم. آنها نمایش اسلایدها با هزاران و حتی میلیون ها بازدید بود. اما ، آنها با اشتباهات و نقص ها کنار گذاشته شدند.

در این راهنما ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه این اشتباهات می توانند مضر باشند و همچنین نکاتی را در مورد نحوه جلوگیری از آنها به شما ارائه می دهیم. البته ، ما مطمئن شدیم که نمونه های زیادی را نیز در بر می گیریم.

1 میلیون + قالب های پاورپوینت ، الگوهای اصلی + موارد دیگر

هزاران الگوی پاورپوینت و بسیاری از عناصر طراحی دیگر را با عضویت ماهانه Envato Elements بارگیری کنید. از 16 دلار در ماه شروع می شود ، و دسترسی نامحدودی به کتابخانه در حال رشد با بیش از 1400،000 قالب ارائه ، فونت ، عکس ، گرافیک و موارد دیگر به شما امکان می دهد.

به الگوهای پاورپوینت بیشتر مراجعه کنید

1. اضافه کردن اسلایدهای خیلی زیاد

مثال ارائه - اسلایدهای بیش از حد

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام طراحی ارائه می توانید انجام دهید اضافه کردن اسلایدهای زیاد است. این نه تنها باعث طولانی بودن ارائه شما نمی شود بلکه می تواند در جذب مخاطب نیز تأثیر بگذارد. بعد از چند اسلاید ، مطمئناً مخاطبان شما علاقه خود را برای ارائه شما از دست می دهند.

رند فیشکین یک کارآفرین مشهور در صنعت بازاریابی است. این یکی از سخنرانیهای وی است که بیش از 100000 بازدید مشاهده کرده است. و دارای 95 اسلاید است. ما معتقدیم که اگر کوتاه تر ارائه را ارائه دهد ، می تواند دیدگاه بیشتری ایجاد کند.

ارائه با 95 اسلاید کمی مورد استفاده است ، حتی اگر برای یک پلت فرم آنلاین مانند SlideShare ساخته شده باشد.

راه حل: از قانون 10/20/30 پیروی کنید

قانون 10/20/30 مفهومی است که توسط بازاریاب متخصص گای کاوازاکی معرفی شده است. این قانون توصیه می کند که ارائه خود را به 10 اسلاید محدود کنید ، فقط 20 دقیقه طول بکشد و از اندازه قلم 30 امتیاز استفاده کنید.

حتی اگر این قانون حاکی است که ارائه را به 10 اسلاید محدود کنید ، طراحی یک نمایش 20 اسلاید یا حتی یکی با 30 اسلاید کاملاً مناسب است. فقط آن را خیلی دور نکنید.

2. اضافه بار اطلاعات

مثال ارائه - اضافه بار انفورماتیک

آمار و داده های تحقیق برای پشتیبانی از ادعاهای شما مهم هستند. حتی در ارائه های خود ، می توانید آمار و داده هایی را وارد کنید تا اعتبار و اقتدار بیشتری به آن اضافه شود. با این حال ، شما همچنین باید به خاطر داشته باشید که این کار را بیش از حد نکنید.

مثال خوب این نمایش محبوب SlideShare با بیش از 1 میلیون بازدید است. از آنجا که این یک نمایش پرده ای با گزارش فنی است ، آمار و داده های زیادی را در بر می گیرد. اما طراح اشتباه کرده است که سعی دارد داده های زیادی را در هر اسلاید در ارائه درج کند.

اگر این نمایش پرده ای در یک سالن بزرگ به مخاطبان زیادی ارائه می شد ، بیشتر مخاطبان حتی نمی توانند آن را بدون دوربین شکاری بخوانند.

راه حل: تجسم آمار و داده ها

یک روش عالی برای نمایش داده ها ، تجسم آنهاست. به جای اضافه کردن اعداد و پاراگراف های طولانی متن ، از نمودارها و نمودارها برای تجسم آنها استفاده کنید. یا از اینفوگرافیک ها و تصاویر استفاده کنید.

3. انتخاب رنگ های اشتباه

مثال ارائه - رنگهای وحشتناک

خواندن عنوان این اسلایدها چقدر طول کشید؟ باور کنید یا نه ، در کل نمایش پرده ای به نظر می رسد که یکسان است.

بزرگترین اشتباه این طرح ارائه ، استفاده از تصاویر به عنوان پس زمینه است. سپس استفاده از رنگ هایی که متن را برجسته نمی کنند ، آن را حتی بدتر کرده و متن را کاملاً خواندنی نکرد.

راه حل: یک پالت رنگ ایجاد کنید

اطمینان حاصل کنید که با ارائه یک پالت رنگ ، طرح ارائه خود را شروع می کنید. این باید شامل رنگهای اولیه و ثانویه باشد که در هر اسلاید از آنها استفاده می کنید. این باعث می شود طراحی ارائه شده شما سازگارتر به نظر برسد.

4- با استفاده از قلم های وحشتناک

مثال ارائه - فونت های ضعیف

فونت ها نه تنها در ارائه بلکه در انواع طرح نقش اساسی در بهبود قابلیت خوانایی دارند. انتخاب قلم شما کافی است تا مخاطب تصمیم بگیرد که شما یک فرد حرفه ای باشید یا آماتور.

در این حالت ، اسلاید برای خودش صحبت می کند. نه تنها انتخاب قلم وحشتناک است بلکه بدون فاصله بین پاراگرافها ، کل اسلاید و ارائه به سختی قابل خواندن است. چگونه این ارائه بیش از 290،000 بازدید ایجاد کرد؟ ما هرگز نمی دانیم.

راه حل: از قلم های پیش فرض خودداری کنید

به عنوان یک قانون کوچک ، سعی کنید از استفاده از قلم های پیش فرض نصب شده روی رایانه خودداری کنید. این قلم ها برای کارهای حرفه ای طراحی نشده اند. در عوض ، استفاده از یک فونت دلخواه را در نظر بگیرید. هزاران قلم رایگان و پریمیوم با طراحی های عالی وجود دارد. از آنها استفاده کنید!

5- افزودن تصاویر از Google

مثال ارائه - تصاویر google

با دیدن این اسلاید می توانید بگویید که این شخص از تصاویر جستجوی Google استفاده می کند. به نظر می رسد که طراح تصاویر تنبل را از جستجوی گوگل بارگیری کرده و یک تصویر از تصویر را بر روی تصویر کپی کرده است. بدون اینکه حتی وقت خود را برای تراز کردن تصویر بگیرید تا متناسب با دستگاه یا از بین بردن پس زمینه سفید تصویر باشد.

یا احتمالاً پس از تحقق آمیختن ترکیب های آیفون سیاه در پس زمینه سیاه ، پس زمینه ای سفید به تصاویر اضافه کرده است. بسیاری از تصاویر استفاده شده در طول این نمایش اسلاید نیز بسیار وحشتناک هستند.

راه حل: از مدل ها و تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

راه حل ساده است. از تصاویر Google استفاده نکنید! درعوض ، از سایتهای دارای تصویر رایگان با کیفیت بالا استفاده کنید یا از یک منبع عالی استفاده کنید. همچنین ، اگر می خواهید از دستگاه ها در اسلایدها استفاده کنید ، حتما از الگوهای مدل سازی دستگاه استفاده کنید.

6. قالب بندی محتوای ضعیف

مثال ارائه - قالب بندی

در این نمایش پرده ای بسیاری از موارد اشتباه است. از رنگ های وحشتناک با فونت های زشت استفاده می کند ، اندازه فونت ها نیز بسیار بزرگ ، اشکال ناهموار هستند و لیست ادامه می یابد.

نکته ای که در اینجا باید به خاطر داشته باشید این است که حتی اگر برنامه هایی مانند PowerPoint و Keynote گزینه های زیادی را برای ترسیم اشکال و پالت رنگی با انتخاب های نامحدود به شما ارائه می دهند ، لازم نیست از همه آنها استفاده کنید.

راه حل: از یک طرح بندی حداقل و سازگار استفاده کنید

طرح بندی محتوا را برای استفاده در هر اسلاید از ارائه برنامه ریزی کنید. از یک طرح بندی محتوای حداقلی استفاده کنید و از استفاده زیاد از فضای سفید در اسلایدهای خود نترسید. یا می توانید از یک الگوی پیش ساخته پاورپوینت یا Keynote با طراحی بهتری استفاده کنید.

7. نوشتن پاراگراف طولانی

مثال ارائه - پاراگراف های طولانی

اضافه کردن پاراگراف های طولانی از متن در اسلایدها هرگز راه خوبی برای ارائه ایده های شما به مخاطب نیست. پس از همه ، این سخنرانی برای چیست. با این حال ، اسلایدها فقط باید خلاصه ای از آنچه شما سعی در ترغیب مخاطبان خود دارید.

نوشتن پاراگراف های طولانی که نمایش اسلاید شما را به یک سند تبدیل می کنند اشتباه نکنید. و از همه مهمتر ، اسلایدها را نخوانید.

راه حل: کوتاه نگه دارید

همانطور که نویسنده گفت استفان کیگ ، “هیچ مخاطبی تاکنون شکایت نکرده است از سخنرانی یا سخنرانی خیلی کوتاه”. خلاصه کردن یک ایده با تنها چند کلمه مهارت دارد. همیشه باید سعی کنید از جملات کوتاه تر و عناوین ، عناوین و نقاط گلوله های کمتری در نمایش اسلایدهای خود استفاده کنید.

8. استفاده نکردن از تصاویر

مثال ارائه - بدون تصاویر

این نمایش کامل به جز آرم شرکت ، در هیچکدام از اسلایدهای آن یک تصویر واحد ندارد. تصاویر یک روش عالی برای نگه داشتن مخاطبان شما به طور کامل با ارائه های شما است. برخی از بلندگوهای خبره حتی از تصاویر برای اضافه کردن طنز نیز استفاده می کنند.

این گفته “یک تصویر هزار کلمه ارزش دارد” به همین دلیل محبوب است. به جای نوشتن پاراگراف های طولانی به مدت 200 کلمه ، از تصاویر برای خلاصه کردن پیام ها و همچنین اضافه کردن متن استفاده کنید.

راه حل: از نمادها ، تصاویر و نمودارها استفاده کنید

برای جذاب تر جلوه دادن تصاویر ، همیشه لازم نیست عکس یا تصویر اضافه کنید. درعوض ، می توانید از انواع دیگر گرافیک و آیکون های رنگارنگ استفاده کنید. یا حتی تصاویر و اینفوگرافیک ها برای سرگرمی هر اسلاید.

9- طراحی اسلایدهای تکراری

مثال ارائه - تکرار

این ارائه در مورد Trends اینترنت یکی از محبوب ترین نمایش اسلایدها در SlideShare با بیش از 4 میلیون بازدید است. اگر اسلایدها را پشت سر بگذارید ، متوجه خواهید شد که کل ارائه چیزی پر از نمودار و نمودار نیست.

وقتی ارائه شما اسلایدهای بیش از حد زیادی با همان نوع محتوا داشته باشد ، مخاطبان شما به راحتی خسته می شوند و توجهشان را از دست می دهند.

راه حل: از ترکیبی از محتوا استفاده کنید

حتماً در انواع اسلایدها از مطالب مختلف استفاده کنید. متن ، تصاویر ، اشکال ، نمادها و عناصر دیگر را اضافه کنید تا هر اسلاید جذاب تر از دیگری باشد.

10- استفاده از اینفوگرافیک های پیچیده

ارائه نمونه گرافیکی پیچیده

حتی اگر تصاویر و گرافیک ها برای تجسم داده ها عالی هستند ، استفاده از طرح های مناسب برای نمایش داده ها بدون اینکه مخاطب را گیج کند ، مهم است.

به عنوان مثال ، این نمایش پرده ای ساخته شده توسط HootSuite با آمار و داده ها پر شده است. اکثر آنها خوب به نظر می رسند. به جز چند اسلایدها که شامل طرح های پیچیده ای پر از اطلاعات در همه مکان است.

راه حل: طراحی ساده گرافیک

بسیاری از ابزارهای آنلاین عالی که می توانید برای طراحی اینفوگرافیک و تصاویر خود استفاده کنید وجود دارد. از آنها استفاده کنید. اما همچنین به یاد داشته باشید که از طرح های ساده تری استفاده کنید که درک آن برای همه مخاطبان راحت تر است.

در نتیجه

چیزی به عنوان طراحی ارائه کامل وجود ندارد. هر نمایش پرده ای عیب های خود را دارد. اما اگر یاد بگیرید که از اشتباهات رایج جلوگیری کنید ، شانس بیشتری برای برنده شدن در مقابل مخاطبان خود و ارائه جذاب تر ارائه خواهید کرد.

اگر تجربه طراحی نمایش پرده ای ندارید ، انتخاب یکی از الگوهای پاورپوینت زنبور عسل یا بهترین الگوهای Keynote را در نظر بگیرید. آنها دارای طرح هایی هستند که توسط متخصصان ساخته شده اند و دیگر نیازی نیست که نگران اشتباه دوباره باشید.Source link

قیمت طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “10 اشتباه طراحی طراحی برای جلوگیری از (با مثال)”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *