8 روند برای جفت شدن فونت ها در سال 2020


به نظر می رسد که روند تایپوگرافی سریعتر از بسیاری از روندهای طراحی دیگر تحول پیدا می کند. برای مدت طولانی ، طراحان وب سایت به پالت های فونت بسته بندی شده با حروف سرفیس بدون sans متصل بودند. اما این مانند تاریخ باستان اکنون احساس می شود!

دامنه و متنوع امروز قلمهای وب امکان طراحی جالب تر ، جفت شدن فونت ها و مضامین تصویری را جالب تر می کند.

ما در هشت گرایش برای جفت شدن فونت ها با یک مثال زیبا از هر یک ، طیف گسترده ای از خانواده های قلم و زیبایی شناسی را مرور می کنیم.

جفت فونت چیست؟

جفت شدن قلم انواع مختلفی را برای استفاده در یک پروژه طراحی در کنار هم قرار می دهد. در حالی که اصطلاح “جفت” استفاده می شود ، جفت شدن فونت ها می تواند به استفاده از هر تعداد قلم در همان پروژه مراجعه کند.

یک جفت فونت خوب – به طور معمول بیش از دو یا سه نوع نوشتار – در حالی که تضاد کافی بین سبک های حروف ایجاد می کند هماهنگ است. جفت های قلم غالباً حالات مشابهی را نشان می دهند و شکل های مکمل دارند ، به طوری که آنها به پیام توجه می کنند اما برای توجه با یکدیگر رقابت نمی کنند.

بیش از یک فونت تازگی ، بد بو یا چالش برانگیز نباید در یک جفت استفاده شود. این امر به اطمینان از خوانایی و تعادل در تایپوگرافی یک طرح کمک می کند.

1. طرح کلی + Sans Serif

چگونه یک قلم انتخاب کنید

یكی از بزرگترین روندهای تایپوگرافی در سال 2020 ، استفاده از قلمهای پیش نمایش است. به نظر می رسد همه جا هستند!

ترفند برای ایجاد یک طرح کلی ، اطمینان از خوانایی آن با چیز دیگری است. اغلب یک فونت طرح کلی با همان نوع پر شده برای اثر تقریباً ینی و یانگ زوج می شود.

هنگام کار با این ترکیب حروف مهم ، مهمترین کلمات را در متن پر شده وارد کنید و طرح کلی متن لهجه را رزرو کنید. (این حتی اگر ارائه فضای بیشتری به قلم رئوس مطالب بدهد صحیح است.)

توجه داشته باشید که قلم طرح کلی ، هر چقدر هم که برجسته استفاده شود ، هرگز به اندازه مکمل پر شده ، وزن بصری را در طرح تحمل نمی کند. به همین دلیل ، بسیاری از طراحان تقریباً دو برابر از متن (یا بیشتر) در فونتهای طرح بندی شده استفاده می کنند ، به گونه ای که کلمات به سبک دوم بیشترین تأثیر را دارند.

2. Sif Serif بزرگ + لایه متن کوچکتر

قلمهای جفت

ایده ای که شاید هنگام تایپوگرافی به آن فکر نکنید سعی در ایجاد جفت تایپوگرافی لایه ای سری های بدون sans بزرگ با سری بدون sans کوچکتر دارد. این روند شروع به منفجر شدن با نوع لایه ای به عنوان یک عنصر هنری و اطلاعاتی در پروژه های طراحی وب سایت می کند.

و اگرچه در ابتدا کمی عصبانی به نظر می رسد ، می تواند کاملاً خیره کننده باشد.

ترفند استفاده از سری های ساده بدون sans ، نگه داشتن حروف و خواندن در متن بزرگ به حداقل ممکن است و استفاده از یک زیبایی شناسی ساده برای بقیه طرح ها.

اوه (فوق) این کار را با یک رنگ پس زمینه روشن ، حروف بزرگ برای این نام و یک پیام انباشته ساده انجام می دهد که هدف از وب سایت است که “آه” را نشان می دهد را انجام می دهد.

3. Sans Serif Caps + Tif Serif

چگونه یک قلم انتخاب کنید

هیچ مشکلی در مورد استفاده از سریال کلاه بدون sans وجود ندارد. (همه مدتی این کار را انجام داده اند.)

اما خط سریف ساده در زیر و تضاد واضح بین نوع بزرگ و خط دوم شگفت انگیز است. این یکی از آن روند کم تحرک است که ما در تایپوگرافی شروع به دیدن موارد بیشتری کرده ایم و وب سایت BBC Earth آن را می طلبد.

نکته جالب در مورد این جفت کردن فونت این است که همه چیز به راحتی قابل خواندن است. هر دو نوع تایپ دارای عرض سکته مغزی یکنواخت هستند (که برای وب سایت ها و دستگاه هایی که نورپردازی در آنجا در نظر دارد در مورد آنها خوب است)

4. تازگی + Monospace

قلمهای جفت

این ترکیب قلم کاملاً وحشیانه است – یک سبک طراحی روند. نوع جدیدی با سبک monospaced از نظر بصری جالب است و اصول سبک را مشت می کند.

کنار هم قرار دادن حروف متنوع برای این روند می تواند مشکل باشد.

برای چهره هایی انتخاب کنید که احساساتی ناهماهنگ و آشفته را تا حدودی به شما القا می کند. اگر برای سبک هایی که اینجا مطابقت دارند خیلی سخت تلاش کنید ، ممکن است کمی صاف باشد. به یاد داشته باشید که سبک های وحشیانه سخت و کمی بصری تکان دهنده است. از این ایده در جفت کردن فونت خود نیز استفاده کنید.

5. خانواده فونت Sif Serif

چگونه یک قلم انتخاب کنید

در واقع جفت قلم به هیچ وجه لازم نیست جفت شود. استفاده از چندین سبک در همان خانواده می تواند به این هدف خدمت کند.

این یک تکنیک نسبتاً رایج است زیرا باعث می شود وب سایت ها آسان باشند و همیشه طرحی را ایجاد می کنند که در آن همه عناصر متن با یکدیگر هماهنگ باشند.

در اینجا نحوه درست کار کردن آن ، درست مانند فلاک (در بالا) آمده است. برای تمایز آشکار در طرح ، متناقض ترین سبک ها را از خانواده فونت جفت کنید. جفت کردن گزینه جسورانه یا کمبود با یک تغییر منظم یا سبک تقریباً همیشه برنده است.

6. صفحات + سری ساده ساده سان

قلمهای جفت

سبک های دال گزینه های قلم گربه ای هستند که برای ایجاد تأثیر مناسب هستند. با یک شریک ساده سری بدون sans سبک را تنظیم کنید.

این یک روند طراحی کلاسیک تایپوگرافی است که هرگز پیر نمی شود و تقریباً همیشه موثر است.

Rogue Studio از این ترکیب درخشان و بزرگتر از صفحات زندگی به عنوان یک عنصر هنری و سری های ساده بدون sans برای کلیه مطالبی که واقعاً باید بخوانید استفاده می کند. فاصله خوب همچنین به جلب توجه و نگه داشتن کاربران در سایت کمک می کند.

7. احساس بد بو + لهجه های نرم تر

چگونه یک قلم انتخاب کنید

گاهی اوقات یک روند جفت شدن فونت کمتر در مورد نوع های خاص و خانواده ها است و بیشتر درباره احساس یک سبک تایپوگرافی. یکی از روندهایی که ما در اینجا شاهد آن هستیم ، ترکیبی از یک تایپ اصلی با سبک بد بو و جسورانه است که با یک قلم نرم تر جفت می شود (یک فیلمنامه را یاد بگیرید).

Kitchen District Craft Kitchen نمونه خوبی از این روند جفت شدن فونت در عمل است. تیتر اصلی یک سریال باریک و باریک است که دارای خط و شکل جالب است. حروف شخصیت زیادی دارند. علاوه بر این ، هر حرف از سبک و ناهمواری برخوردار است و از لحاظ رنگی است و همه در ایجاد بد بو نقش دارند.

این با لهجه ساده و متن برای یک کلمه ، “با” زوج شده است. این لهجه کوچک و نرم تر توجه به تایپوگرافی و پیام را به طور کلی جلب می کند. یک جایزه دیگر؟ اسکریپت نرم احساسات زنانه و پیوندی با عناصر متنی موجود در آرم ندارد.

8. سریف + Sans Serif + Script

قلمهای جفت

این سه قلم درست لحن مناسب را تعیین می کنند. با یک سری جدید مدرن ، سریال ساده sans و یک فیلم نامه احساس کلاسیک ، کنترل شده و زیبایی دارد.

جفت شدن سه فونت کاملاً متداول است و آنچه باعث می شود آن را به خوبی کار کنیم ، استفاده از سبک های کاملاً متفاوت است. با استفاده از سه سری بدون sans می توانید بصری clunky و عجیب شوید زیرا سبک ها به اندازه کافی متفاوت نیستند.

به دنبال یک مثلث فونت باشید که دارای همان خطوط و نقوش منحصر به فرد باشد.

نتیجه

قلم زوج می تواند سرگرم کننده باشد. بازی با ترکیب های مختلف می تواند ابعاد جدیدی از معنی را به طراحی پروژه اضافه کند.

فقط هنگام کار با جفت فونت ، برخی از “قوانین طلایی” طراحی را به خاطر بسپارید:

  • به دو یا سه نوع متن بچسبانید
  • به دنبال سبک های مکمل باشید
  • همیشه از یک گزینه بسیار خواندنی استفاده کنیدSource link

طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “8 روند برای جفت شدن فونت ها در سال 2020”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *