Icon Design در 2020: روندهای اصلی


نمادها ممکن است یکی از مهمترین – نمونه های کم اهمیت – طراحی در نمونه کارها شما باشند. در اینجا نگاهی به طراحی نمادها با چند نمونه الهام بخش است.

عناصر نماد تقریباً در همه جا نشان داده می شوند ، اما بعضی اوقات به عنوان یک پسوند تولید می شوند. این طور نیست. طراحی آیکون عالی می تواند متمایز باشد و ظرافت و استعدادی را به یک پروژه اضافه کند.

بیایید نگاهی بیندازیم به چیزهای جدید و جالب در طراحی نمادها در سال 2020!

1. آیکون های خط با شکل های رنگی

طراحی آیکون

آیکون های خط همیشه به لطف یک سبک همه کاره که تقریباً با هر عنصر طراحی دیگر خوب به نظر می رسد همیشه یک انتخاب محبوب هستند. این روند فقط با یک پاپ رنگ ، اغلب به شکل دایره یا مربع ، پشت نماد خط ، کمی تجسمی را ایجاد می کند.

شکل رنگ ممکن است بخشی از طراحی آیکون خط را پر کند ، اما بیشتر از آن فقط در پس زمینه شناور است. این علاقه کمی که به صورت بصری دارد می تواند یک نماد مجموعه را به هم متصل کند ، بر یک رنگ نام تجاری تأکید کند یا یک سایت قدیمی تر از آیکون های خط را تازه کند.

قسمت پیچیده طراحی آیکون ، قرارگیری و اندازه عنصر شکل رنگ است. اگر به رنگ خیلی بزرگ یا خیلی روشن باشد ، می تواند از این نماد فاصله بگیرد. اگر شکل خیلی کوچک است ، خطر می کنید که مانند یک اشتباه به نظر برسد.

در حالی که اندازه کاملی وجود ندارد ، اکثر نمادهای با استفاده از این روند شکل رنگ را در حدود یک چهارم از اندازه کامل این نماد حفظ می کنند.

2. اشکال نمادهای انتزاعی

طراحی آیکون

مطمئن نیستید که کدام نماد محتوای شما را نشان می دهد؟ یک شکل نماد انتزاعی ممکن است جواب باشد.

بیشتر طراحان در حال ایجاد نمادهای سبک انتزاعی برای استفاده در وب سایتها هستند. نکته جالب در مورد این سبک – و به طور کلی روند – این است که سبک های انتزاعی یک حس غریب و شگفت آور ایجاد می کنند که با برخی از روندهای کلی در طراحی مطابقت دارد.

نکته اصلی کار با اشکال انتزاعی این است که اطمینان حاصل کنید که چیزی به اشتباه تکرار نمی شوید و این نمادها واقعاً انتزاعی هستند. (سعی نکنید نمادهایی را که شبیه به آرم شما هستند ، ایجاد نکنید ، به عنوان مثال ، ممکن است آنها فقط به نظر خطا برسند.) برای چیزی که واقعاً مطابقت دارد ، از همان پالت رنگ برای نمادها و مواد مارک استفاده کنید.

3. رنگهای اولیه

طراحی آیکون

پالت های رنگ اولیه یک انتخاب جسورانه ، روشن و جذاب برای عناصر طراحی کوچک است.

این روند طراحی آیکون باعث می شود از رنگ های قرمز ، آبی ، سبز و زرد (به همراه بنفش و نارنجی) استفاده کنید تا یک مجموعه اساسی از قوانین رنگ ایجاد کنید. آنچه باعث ایجاد این سبک می شود ، تمرکز روی رنگ برای جلب توجه عناصر کوچک روی صفحه است. رنگهای اصلی همچنین از همه درخشانهای “ماده” که از اواخر بر پالت ها حاکم شده اند ، متمایز می شوند.

طرح را با شیب (یا شیب های عایق مانند مثال بالا) نرم کنید تا رنگ پالت از ابتدایی به نظر نرسد. هنگام کار با رنگ های اولیه ، از بالای صفحه عبور نکنید. آنها می توانند یک تماس لمس کننده باشند. یک طرح اولیه خاموش یا طرح تک رنگ را در نظر بگیرید.

4. آیکون هایی با آیکون های پس زمینه

طراحی آیکون

برخی از آیکون های مد روز آیکون های خاص خود را دارند. به طور جدی!

برای استفاده های دقیق تر از نمادها – ما در اینجا موارد دلپذیری ریز و درشتی نمی گیریم – برای ایجاد بیشتر عناصر هنری ، نمادها قابل انباشت و لایه بندی شده اند.

این روند اغلب از رنگ و سایه استفاده می کند تا بین آیکون کانونی اصلی و آیکون های پس زمینه تمایز یابد. نماد اصلی اغلب پر رنگ است یا نمادی پر از آن. نمادهای پس زمینه تقریبا همیشه به سبک خط هستند و ممکن است دارای پالت های رنگی سبک باشند.

می توانید با مخلوط کردن و تطبیق آیکون ها به روش های مختلف ، این اثر را با بسیاری از کیت های نمادهای پیش ساخته ایجاد کنید. با نمادهای یک موضوع مشابه ، عمق و علاقه بصری ایجاد کنید و فقط به تعداد کمی از عناصر بچسبید تا صحنه بیش از حد شلوغ نشود. از استفاده و استفاده مجدد از عناصر و استفاده از همان نمادها (خط متناوب و پر شده) در زمینه ها و پیش زمینه ها نترسید.

5- نمادهای دو رنگ

طراحی آیکون

یکی دیگر از روند طراحی آیکون که در سبک های محبوب آیکون های خط ایجاد می شود ، ایجاد عناصر دو رنگ است.

نمادهای دو رنگ می توانند بر روی پالت رنگ موجود یا رنگ نام تجاری شما ساخته شده یا تقریباً هر جفت رنگ دیگری را با هم ترکیب کنند. هنگام طراحی با استفاده از روند نماد ، به دنبال جفت های رنگی باشید که از پس زمینه ای که شما قصد استفاده از آنها را دارید ، جدا شود.

هنگام طرح ، یک رنگ اصلی را برای بیشتر نماد انتخاب کنید. برای برجسته کردن یک عنصر از نماد از یک رنگ ثانویه استفاده کنید. (فکر کنید از رنگ اصلی برای 70٪ تا 80٪ طرح و رنگ بقیه برای بقیه استفاده کنید.)

این یک لهجه در طراحی آیکون ایجاد می کند که به جلب توجه به عنصر طراحی کمک می کند ، و امیدوارم که محتوای اطراف آن نیز به چشم بیاید.

6. نماد “Shorthand”

طراحی آیکون

اگر در هر فروشگاه برنامه ای مرور کنید ، علائم رایج زیادی مشاهده خواهید کرد – پاکت نامه هایی برای برنامه های پستی ، بررسی برنامه های تولیدی ، قفل برنامه های امنیتی.

این نماد کوتاه یک پیام سریع تصویری را ارائه می دهد که به کاربران می گوید برنامه چه کاری انجام می دهد. همین مرجع ساختاری تقریباً بطور کلی برای کلیه طراحی های آیکن اعمال می شود. در حالی که طراحان در حال آزمایش با نمادها به سبک خاص خود هستند ، تمایل به استفاده از آیکون ها برای معنای خاص وجود دارد.

این چیز خوبیه. یک نماد باید به راحتی در یک نگاه مشاهده و درک شود. یک نماد باید به کاربران کمک کند تا بدانند که باید چه کاری انجام دهند و چگونه باید با طرح تعامل برقرار کنند. این نماد معمولی یک تکامل خوب در مورد چگونگی انجام این کار است.

7. رنگ روشن

طراحی آیکون

انتخاب رنگ روشن در همه جنبه های طراحی بسیار مهم بوده است. این با آیکون ها فرقی ندارد. یک رنگ روشن روشی جذاب برای جلب توجه به آیکون است.

رنگ هنگام استفاده از روند طراحی آیکون از چند روش مختلف استفاده می شود:

 • به عنوان یک پس زمینه با یک آیکون به سبک سفید یا سیاه
 • برای عناصر کامل نماد رنگی با ظاهری واقع بینانه تر
 • برای عناصر آیکون با طراحی صاف ، شیب تر یا فوق العاده روشن

انتخاب های رنگ محبوب در خانواده روشن شامل زرد ، بلوز ، سبزیجات و بنفش است. این رنگ ها در سمت روشن قرار دارند و ایجاد یک پالت رنگی با سه تا پنج رنگ برای مجموعه آیکون ها محبوب است.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ اگر روند طراحی آیکون رنگ ، رنگ پالت مواد را نشان می دهد ، بخش بزرگی است.

8. نمادها در آرم

طراحی آیکون

به چند نماد ویژگی آرم توجه کنید. هنگامی که شروع به فکر کردن در مورد آن کردید ، دیدن همه نمادهای کوچک در طراحی آرم دشوار نخواهد بود.

آنچه در یک نماد در یک آرم جالب است این است که با نام تجاری کار می کند ، و با مدتی و صاحبان سهام می توانند به تنهایی بایستند. به مثال بالا فکر کنید ، Spotify. حتی اگر ارائه دهنده موسیقی در این مدت طولانی (در دامنه مارک ها) نباشد ، دایره ای با سه خط کاملاً قابل شناسایی است.

این نماد به صورت رنگی و بدون – کلید یک آیکون قوی – کار می کند و می تواند به تنهایی یا با حروف ایستاده باشد. این تطبیق پذیری باعث می شود آسان بدانیم که چرا آیکون ها یک عنصر محبوب در طراحی لوگو هستند.

9. دایره

طراحی آیکون

دایره ها یکی از سازگارترین شکل ها هستند. و وقتی صحبت از طراحی آیکون می شود ، محبوبیت بالایی دارند. از نمادهایی که درون یک کره قرار گرفته تا محافل درون اشیاء موجود هستند ، ایجاد یک علامت طراحی با استفاده از حلقه ها می تواند احساس خوبی را برای کاربران ایجاد کند.

(می خواهید در مورد حلقه های طراحی بیشتر بدانید؟ ما اینجا داریم.)

بخشی از تأثیر حلقه در طراحی نمادها ممکن است به برخی از دستورالعمل های ارائه شده توسط Google با Material Material بازگردد. تمام این دکمه های دایره ای مناسب برای ضربه زدن بر روی تلفن های همراه هستند. و همین فلسفه در مورد طراحی نمادها نیز صدق می کند. (فقط فکر کنید که چند بار یک نماد یک عنصر قابل لمس یا قابل کلیک است.)

بخشی که می تواند کمی ترفند در مورد این روند آیکون باشد ، مشبک کردن حلقه ها در همه مکان هایی است که از اشکال دیگر استفاده می شود. نمادهای برنامه تمایل به مربع دارند. پروفایل رسانه های اجتماعی مدور (و مربع) است.

هنگام ایجاد یک آیکون گرد ، اطمینان حاصل کنید که محتوای طراحی این آیکون در اندازه های کوچک قابل درک است ، زیرا شما باید آن را اغلب کوچک کنید تا در مکان های دیگر جای بگیرد.

10. طراحی آیکون خط سبک

طراحی آیکون

به نظر می رسد آیکون های سبک خط روشی است که هرگز پیر نمی شود.

بخشی از دلیل این است که این سبک آیکون می تواند در هر نقطه و بر روی هر نوع پس زمینه عملی عمل کند. بسیاری از بسته های نمادهای محبوب و قابل بارگیری اغلب به دلیل این تطبیق پذیری ، شامل یک طرح سبک خط هستند.

مشاهده مثال در بالا آسان است. دیدن هر یک از نمادها در هر اندازه آسان است.

11. عناصر ساده و نمایش ها

طراحی آیکون

مانند بسیاری از روندهای طراحی دیگر در سال 2020 ، سادگی بخشی از طراحی نمادها نیز هست. شکل ها و جغرافیای ساده با هم ترکیب شده اند تا تقریباً بیش از نمایش های ساده برای آیکون ها ایجاد شوند.

نتیجه این طراحی کاملاً هنری است که به نظر کاربران می رسد.

در مثال با استفاده از نمادهای غذایی در بالا ، هر نماد از نخ مشترک یک دایره در نماد استفاده می کند. این می تواند شکل کلی خود آیکون یا بخشی از طراحی آیکون باشد. این شکل هر یک از نمادها را در پروژه به یکدیگر متصل می کند.

12. آیکون هایی با گرادیان

طراحی آیکون

روند رنگ شیب که به یکی از تم های غالب سال 2019 تبدیل شده است ، عاملی برای طراحی آیکون ها نیز هست. از شیب های ساده در نوارهای خط (مانند مثال بالا) گرفته تا رنگ آمیزی کامل شیب گرفته تا آیکون های سفید در پس زمینه شیب ، این رنگ بندی محبوب است.

ممکن است این مورد جذابیتی در مورد استفاده از شیب در نمادها (و به طور کلی) باشد – روش های مختلف زیادی برای استفاده از این روند وجود دارد. شما می توانید یک گرادیان اضافه کنید و هنوز پروژه ای نداشته باشید که دقیقاً مانند چیز دیگری به نظر برسد.

13. بر رنگ آمیزی ساده متمرکز شوید

طراحی آیکون

طراحان آیکون نیز با استفاده از رنگ ، رویکرد متضاد را در پیش گرفته اند و به این پالت های ساده تر ، محدودتر و اساسی تر برای این عناصر طراحی کوچک می چسبند.

استفاده از پالت محدود ایده خوبی است. با طرحی که بسیار کوچک باشد ، رنگ و جزئیات بسیار زیاد می تواند به سرعت فضا را تحت الشعاع قرار دهد و باعث کرنش چشم شود.

شما نمی خواهید که کاربران مجبور باشند درباره این نماد یا چه رنگی فکر کنند. محدود کردن مقدار جزئیات – از جمله رنگ آمیزی دقیق – می تواند هر یک از آیکون های فردی را کمی ساده تر ببیند و درک کند. این مهم ترین با نمادهایی است که در کمترین اندازه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

14. همه چیز سبک برنامه

طراحی آیکون

یکی از دلایلی که آیکون ها آنقدر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند این است که ما تقریباً برای همه چیز آنها را طراحی می کنیم. از نمادهای اپلیکیشن گرفته تا نمادهای سبک برنامه برای موارد دلخواه یا نمادهای رومیزی ، این سبک تقریباً در همه جا وجود دارد.

نمادهای سبک برنامه تقریباً سبک خاص خود را دارند. این شامل:

 • مربع به شکل
 • لبه های گرد
 • پس زمینه رنگی (معمولاً یک رنگ)
 • شکل ساده در داخل آیکون
 • تضاد زیادی بین نماد و رنگ پس زمینه
 • هیچ متن یا نامه ای وجود ندارد

15. ضربات ضخیم ، یکنواخت

طراحی آیکون

نه تنها آیکون های به سبک خط محبوب هستند ، بلکه آیکون هایی با ضربات خط ضخیم به ویژه محبوب هستند.

این نمادها که اغلب برای برنامه های تک رنگ طراحی می شوند ، اغلب در رنگهای سفید یا سیاه در بالای زمینه های رنگی یا عکس استفاده می شوند.

نمادهایی با ضربات یکنواخت ضخیم اغلب به خودی خود استفاده می شود ، مانند نماد سبد خرید یا نماد مخاطب. آنها اغلب در مجموعه ای از نمادها استفاده نمی شوند.

طراحی آیکون

اگرچه بیشتر تمرکز سخت روی طراحی مسطح تبخیر شده است ، طراحی آیکون ها هنوز هم کاملاً مسطح است (یا حداقل تقریباً صاف).

این به احتمال زیاد به دلیل ماهیت فوق العاده ساده در طراحی مسطح و این ایده است که این نگاه می تواند با تعدادی از سبک های دیگر نسبتاً آسان ادغام شود.

حتی با مشاهده برخی از نمونه های نمادها و روندهای طراحی شده در اینجا ، خواهید دید که بسیاری از آنها صاف هستند. (برای مثال آیکون های خط تقریباً همیشه مسطح هستند.)

17. نماد ایموجی

طراحی آیکون

ایموجی ها تقریباً به زبان خودشان تبدیل شده اند – شکل بصری ارتباطی که همیشه بیشتر مورد قبول واقع می شود.

طراحی آیکن ها نیز در حال پیشرفت استعدادی از emoji-esque است. این نمادها به دلیل تمرکز روی شکل سر یک شخص یا موجود قابل شناسایی هستند. (نماد ایموجی emoji با الهام از جنگ ستارگان در بالا مثال خوبی برای لذت بردن از طراحی نمادها است.)

این سبک از نماد می تواند برای یک صفحه مخاطب یا برای نمایندگی افراد یا افراد در یک طراحی عالی کار کند.

نحوه طراحی یک آیکون بهتر

ساخت نماد یا مجموعه ای از آیکون های خوب بیش از برخی از آخرین روندهای طراحی آیکون نیست. به دلیل کوچک بودن نمادها ، توجه به جزئیات و دقت بخش مهمی از فرآیند طراحی است.

قوانین ساده هنوز هم برای طراحی نمادها در سال 2019 صادق است. این دستورالعمل ها را با برخی از ایده های روند بالا در بالا جفت کنید تا چیزی را که دوست خواهید داشت ایجاد کنید:

 1. با یک شبکه شروع کنید
 2. با هندسه بسازید
 3. یک شکل منحصر به فرد ایجاد کنید
 4. به تعداد کافی اتاق آیکون دهید
 5. به رنگ مارک خود بچسبید
 6. از شاخه های مداوم استفاده کنید
 7. طراحی برای کوچکترین اندازه شما نیاز دارید
 8. تزئین نکنید

دستورالعمل طراحی آیکون

طراحی آیکون

یک راه خوب برای کنار آمدن با آنچه “در” است ، با نگاهی به استانداردهای گرافیکی و راهنماهای سبک است. هربار که اپل یا گوگل رویکرد خود را تغییر می دهند ، دیگران را تغییر می دهد. تا حدی به دلیل اینکه آنها مجبور هستند و تا حدی به دلیل اینکه سبک جدید اغلب بازتاب بارها و روندهای طراحی آیکون است.

در اینجا می توانید دستورالعمل ها را پیدا کنید:

نتیجه

آیکن ها یک ابزار طراحی مفید هستند. از استفاده به عنوان نمادهای برنامه گرفته تا علائم وب سایت یا موارد دلخواه گرفته تا شعبه هایی که می توانند در یک آرم یا در طول یک پروژه طراحی استفاده شوند ، نماد علامتی است که برای ماندن در اینجاست

طراحی نمادهای رویکرد به همان روشی که تقریباً در هر پروژه دیگری خواهید بود ، اما واقعاً در مورد سادگی و اندازه فکر کنید. نمادها ساخته شده اند تا به سرعت نگاه کنند و اغلب کوچک هستند. این می تواند تأثیر زیادی در طراحی بگذارد.Source link

شرکت طراحی سایت

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “Icon Design در 2020: روندهای اصلی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *